Kiedy studenci szukają pomocy w pisaniu prac magisterskich i licencjackich?

Pisanie prac magisterskich oraz licencjackich to nic strasznego, nie mniej każdego roku tysiące studentów poszukuje w internecie pomocy w ich napisaniu. Wiele osób uważa ten proceder za nieetyczny i generalnie jako straszne zło. Postanowiliśmy to sprawdzić. W Centrum Opracowań Naukowych poddaliśmy analizie to zagadnienie. Nasi pracownicy na infolinii, przez kilka miesięcy, słuchali osób dzwoniących do nas w sprawie pisania prac magisterskich, inżynierskich i licencjackich.

Sytuacje życiowe są różne. Studia, które się zaczęło chce się skończyć, najlepiej w terminie😊. Aby to zrobić niezbędne jest napisanie pracy dyplomowej. Niedodanie pracy dyplomowej w terminie może się wiązać z wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami. I prawie zawsze idą za tym reperkusje finansowe. Nic więc dziwnego, że studenci znajdujący się w różnych sytuacjach, które uniemożliwiają im sprawne napisanie własnej pracy, sięgają po pomoc. 

Poniżej podajemy 9 najczęstszych powodów, kiedy studenci proszą o pomoc w pisaniu pracy licencjackiej lub magisterskiej.

Powód 1: Rodzina się powiększyła

Ten temat podnoszą głównie studentki. Pisanie pracy licencjackiej wymaga skupienia i czasu. Pisanie prac dyplomowych wiąże się z poszukiwaniem materiałów, no i samym pisaniem pracy. O ile do porodu pewnie jakoś to idzie. Natomiast jest nam ciężko sobie wyobrazić, by kobieta z niemowlakiem była w stanie skupić się odpowiednia na pisaniu pracy magisterskiej lub licencjackiej.  Ten argument przywołują także mężczyźni, cóż dziecko to wspólna odpowiedzialność.

Powód 2: Stan zdrowia

Choroba nie wymiera, dotyka zarówno studentów jak i ich promotorów. Zdarza się, że skutecznie uniemożliwia pisanie pracy magisterskiej. Jeden z naszych klientów poważnie zachorował. Choroba trwała 3 miesiące. Po wyzdrowieniu miał mnóstwo zaległości w pracy i na uczelnie. Termin oddania pracy zbliżał się wielkimi krokami, stąd decyzja o poszukaniu pomocy w serwisie oferującym pisanie prac magisterskich i licencjackich.

Powód 3: Pisanie pracy magisterskiej, a brak czasu

Wiele osób zaczyna karierę zawodową jeszcze na studiach. Często pod koniec studiów, gdy trzeba pisać pracę magisterską, ich kariera jest w rozkwicie. Wiąże się to z dużą ilością obowiązków służbowych i poświęceniu się im, zwłaszcza gdy ta kariera ma się wciąż rozwijać. Pozostaje chęć skończenia rozpoczętych studiów, które pochłonęły dużo pieniędzy, czasu i energii. Wówczas następuje decyzja o poszukaniu pomocy w pisaniu prac dyplomowych.

Powód 4: Problemy z promotorem

To chyba jeden z najczęstszych powodów, jakie słyszymy w Centrum Opracowań Naukowych. Zdarza się, że trafia nam się promotor z najgorszych koszmarów. Taki, który nic nie pomaga, nie wspiera i nic mu nie pasuje. Po którejś próbie dogadania się, wieli studentów poszukuje pomocy w serwisach oferujących pisanie prac. Najczęściej No cóż, w końcu poprawki są w cenie, więc po co męczyć się bez sensu.

Powód 5: Mam wiedzę, ale pisanie pracy nie jest moją nocną stroną

To dosyć częste, zwłaszcza na kierunkach technicznych. Niejednokrotnie słyszymy od naszych klientów, że mają wiedzę na dany temat i to olbrzymią, ale posługiwanie się słowem pisanym nie należy do ich mocnych stron. Brak umiejętności przelania swojej wiedzy na papier to bardzo poważny problem. Gdy problem urasta do rangi „być, albo nie być”, osoby zmagające się z tym problemem, szukają pomocy w pisaniu pracy inżynierskiej lub magisterskiej.

Powód 6: Pisanie pracy licencjackiej a Narzucony temat

Ten problem odtyka tysięcy studentów każdego roku. Problemy z narzuconym tematem pracy licencjackiej lub magisterskiej powstaje, najczęściej w dwóch sytuacjach. Pierwsza z nich to tzw. Lista tematów do wyboru. Zdarza się, że na danej uczelni student wybór tematu pracy licencjackiej lub magisterskiej ma ograniczony, do krótkiej listy tematów. Listy, która jest nie zmieniana lat. Druga sytuacja to temat narzucony przez promotora. Niejednokrotnie słyszymy o przypadkach, gdzie promotor narzuca temat pracy magisterskiej, taki jak mu pasuje lub w danym momencie akurat leży w kręgach jego zainteresowań. Student mający narzucony temat, który w żaden sposób go nie interesuje, traci jakąkolwiek motywację do pisania pracy dyplomowej. Woli zlecić stworzenie tekstu, niż tracić swój cenny czas.

Powód 7: Przepisy mnie zmuszają do zdobycia dyplomu.

Następny powód jaki podamy jest niezwykle specyficzny. To wchodzące co jakiś czas dziwne regulacje prawne. Wymuszają one na właścicielach firm zdobycie dyplomu uczelni wyższej lub zatrudnienie pracownika. Zdarza się także, że pracownik, wybitny specjalista w swoim fachu, musi zdobyć dyplom np. inżyniera, nadający mu odpowiednie uprawnienia. Jego doświadczenie i umiejętności nie mają znaczenia, jeżeli nie wylegitymuje się dyplomem magistra lub inżyniera. A by ten zdobyć, wiadomo, trzeba napisać pracę magisterską.

Jeden z naszych klientów, powiedział nam tak:

„ Ja prowadzę firmę od blisko 20 lat. Jestem świetnym specjalistą w swojej branży i mam wielu stałych klientów. Niestety nowe przepisy wymagają, żeby do zadań, którymi sam się zajmuję, była oddelegowana osoba z dyplomem uczelni wyższej, bo dopiero on nadaje odpowiednie uprawnienia. Nie chcę być uzależniony pracownika, który dziś jest , a jutro go niema. Więc robię studia, pracę obronię bez problemu, ale nie mam czasu na pisanie pracy dyplomowej. Mam wystarczająco dużo na głowie.”

Powód 8: Bez magistra nie dostanę awansu w pracy

Jest to sytuacja analogiczna, jak w powodzie 7. W firmach i urzędach często istnieje coś takiego, co nazywa się standaryzacją stanowisk. Każde stanowisko ma opisane swoje wymogi oraz wynagrodzenie. Są one sztywne i najczęściej nie ma mowy o negocjacjach. Takie sytuacje spotykają osoby, które z różnych powodów nie poszły na studia zaraz po maturze. Pracują w jednej firmie od lat. Przełożeni są bardzo z niej zadowoleni. I nagle taka osoba zderza się ze ścianą. Ponieważ, aby dostać kolejny awans i podwyżkę, na które zasłużyła, musi mieć wykształcenie wyższe. Bez tego, nie ma mowy o awansie

Powód 9: Pisanie prac magisterskich i licencjackich to strata czasu

To jeden z najczęściej podawanych powodów. Wielu studentów uważa, że praca licencjacka lub praca magisterska to relikt przeszłości.  Nic dziwnego, większość prac magisterskich i licencjackich trafia do uczelnianą czarną dziurę, gdzie praktycznie nikt o nich nie pamięta. Promotorzy także przyczyniają się do utrwalenia takiego stereotypu. Rzadko kiedy promotor dba o jakość pracy dyplomowej studenta,  wspierając go i nakierowując na właściwe tory. Częściej bezsensownie utrudnia studentowi życie albo po prostu całkowicie olewa jego pracę. Nic więc dziwnego, że wielu studentów traci motywację do samodzielnego pisania pracy magisterskiej lub licencjackiej.

To tylko kilka, najczęściej spotykanych przez nas powodów, przez które studenci decydują się na korzystanie z pomocy serwisów oferujących pisanie prac licencjackich i magisterskich. Wiemy, że to nie są proste decyzje i że każdy z klientów tych serwisów to zazwyczaj ambitny człowiek, który posiada wiedzę i kompetencje ze swojej dziedziny.  Dlatego życzymy im wszystkim wszystkiego najlepszego.

Potrzebujesz pomocy przy pisaniu pracy magisterskiej lub licencjackiej
Wypełnij Formularz darmowej wyceny